Gayrimenkul’de Sekiz Kural

Gayrimenkul yatırımının, ‘’uzun ömürlü” olması, bütün insanların finansal gelişiminin bir parçası olması manasına gelir.
Gayrimenkul yatırımını gazetelerden, kitaplardan öğrenmeniz olanaksız olmasa da çok zorludur. Her gün çevrimiçi emlak ilanlarını dolaşıp, kendi yatırımınıza yakın bir gayrimenkulle karşılaştırarak finansal çözümleme yapabilirsiniz; veyahut satın alabilmek için doğru süreyi kolluyor olabilirsiniz.
Bu çabalara karşın zorda kalmanız halinde, canınız sıkılır ve bırakmak istersiniz. Gayrimenkul yatırımı inşa etmeyi düşünen her 100 şahıstan 73’ü sürecin keşif ve komplike olduğunu düşünerek, vazgeçiyor. Oyunu kaidelerine göre oynamanız halinde, epey kolay olduğunu kabul faktörüz gerekiyor.
Oyunun kaidelerini sekiz kaide olarak belirleyebiliriz.
1. FİNANSAL DURUMUNUZU KONTROL EDİN!
Mal beyanı belirtmek  basit bir aşamadır, gelirleriniz ve giderleriniz üstünde çalışmanız yeterli. Finansal durumunuz size gayrimenkul yatırımına ayırabileceğiniz nakitiniz belirler.
Stabil para akışı sağlayabileceğiniz bir işletmede çalışıyor veyahut bu işletmenin sahibiyseniz, kredi alabilmek konusuda külfet çekmezsiniz.
2. KREDİ NOTUNUZU KONTROL EDİN!
Başvuru sıklığınız ve geri ödemeleriniz ile gelir beyanınızın karşılaştırıldığı kredi kaydında, peşi sıra yapılmış kredi başvuruları, kayıt halinize kırmızı bayrak – tehlikeli – damgası vurabilir.
Önemli İpuçları
– Kredi almak halde olup olmadığınızı öğrenin.
– Kredi skorunuzu kontrol ettirin,
– Kredi kartınızdaki borç hanenizi azaltmaya çalışın.
3.AMAÇLARINIZI BELİRLEYİN.
Gayrimenkul yatırımcıları çoğunlukla finansal geleceklerini garantilemek için bu yatırım modelini seçenek ederler. Bunun yanısıra mali doygunluğa ulaşmak ve finansal istiklal elde etmek de amaçlar arasındadır. Gayrimenkul yatırımının ehemmiyetli noktalarından bir tanesi de amaçlarınızı kesinleştirmeniz ve bir vakit koymanızdır. Zaman belirlemeniz size geriye dönük çalışma ve değerlendirme talihi tanır.
Örnek verecek olursak emeklilik maaşınıza katkı sağlama emeli taşıyan bir şahıs, 10 senelik kredi ödemesini kendine vakit hududu olarak belirleyebilir.
Bu müddet içerisinde beş senelik, senelik haftalık gelir ve gider planı oluşturabilir.
Böylece yatırım önemli tespit ettiği nakte zarar verecek harcamalardan kaçınma şansı elde eder.
4.  HER YATIRIMIN RİSKLİDİR!
Risk profiliniz yatırım stratejinizi belirleyecektir. Hangi riskleri kaldırabilirsiniz? Riskler karşısındaki tutumunuzu keşfettikten sonra oluşturacağınız taktik yatırımınızın sizi tatmin etmesini sağlayacaktır.
5. BÜTÇELEMEYE BAŞLAYIN!
Bütçeleme çok can sıkıcı olabilir, ama gelir ve gider dengenizi güvene almanın tek yoludur.
Bu yolla paranızı nereye gittiğini anlıyabilir ve büyük harcamalar için tasarruf yapabilirsiniz. Bütçelemeye gayrimenkul aramadan evvel başlamanız lazım olur.
6. SATIN ALMA PLANI YAPIN!
Satın alma planı nasıl oluşturulur? Takip edebileceğiniz bir satın alma planı örneği:
– Stratejinizi belirleyin
– Kriterlerinizi netleştirin
– Gayrimenkul araştırmanızı yapın
– Ataştırma listenizden ihtiyaç duyulan elemeleri yapın.
– Ekspertiz yaptırın
– Gerekli karşılaştırmaları yapın
– Teklifinizi yapın, pazarlığa başlayın.
7. BİLGİ ALIN!
Karar vermeniz için lazım olan araçları kullanın. Gayrimenkul sektörünün gelişmelerini ve maliyet karşılaştırmalarını gerçekleştirebildiğiniz araçlar, doğru yatırım kararları almanız için ehemmiyet taşır. Emlak Devri satılık daire ücretleri, ve aktüel sektörel verilere basitçe ulaşmanızı sağlacak ve size yardım edecektir. Bilgi sahibi olmanız, sektördeki alım ve satım trendlerine hükmetmek isteyen dinamiklerin dedikodu ve manipilasyonlarına mani olmanızı sağlar.
8. KONSANTRE OLMAYA ÇALIŞIN!
Konsantre olmaya çalışın. Gayrimenkul yatırımı bir işletme kararıdır, duygusal reaksiyonlardan kötü etkilenebilir. Amacınızı netleştirin. Zaman sınırınızı belirleyin
Mil taşları belirleyin, böylelikle değerlendirme yapılabilir, konsantrenizi kaybetmemiş olursunuz.
Borsa’da yatırım sizi çekebilir, menkul kıymetler yatırımı kafanızı çelebilir.
Önemli olan amacınızdan sapmadan, konsantre olup gayrimenkul yatırımınıza odaklanmanızdır.
10 sene sonra sahip olacağınız, kuvveti ve rahatı hayal edin.
10 sene sonra yatırımınızın kıymeti kendisini ikiye katladığında sırtınızı rahatlıkla yaslayıp kendinizi mutlu hissedeceksiniz.

Polzen Gayrimenkul – www.polzengayrimenkul.com.tr

 Diğer Haberler

  • POLZEN GAYRİMENKULDEN ŞENTEPE   MAHALLESİNDE SATILIK SIFIR  DAİRE DAİRENİN ÖZELLİKLERİ 6 KATLI BİNANIN YÜKSEK  GİRİŞ KATI. KUZEYBATI CEPHE  SOLDA HIZLI TRENİ GEÇMEDEN ŞEHİTLER CAMİSİNE YAKIN YERDE BANKA KREDİSİ DAİRE EXPER...
    29 Ocak 2018
  • Tapu vekaleti işlemi hakkında bilinmesi gerekenler Tapu vekalet işlemi için neler yapmak gerekiyor ? Belirli bir kişinin başka birisi adına işlem yapabilmesi için o kişiden yazılı ve imzalı bir vekaletname alması gerekiyor. Farklı amaçlar için ...
    10 Haziran 2016
  • Gayrimenkule yatırım yapacaklara tüyolar Konut sektörü Nisan ve Mayıs aylarında yılın en hareketli dönemlerine giriyor Kentsel nüfustaki hızla artış bağlı olarak yaşanılan fiziki büyüme, özelliklede metropollerde olmak üzere gayrimenkulü en iyi yat...
    10 Haziran 2016

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.